Elsőáldozók zarándoklata Bodajkra - beszámoló

2022. 09. 24. | | 2022. 09. 24.

Elsőáldozók zarándoklata Bodajkra
Édes Jézus, neked élek - elsőáldozók zarándoklata

2022.09.24. - Örömmel és hálával gyűltünk össze Püspök atya hívására Egyházmegyénkből az idei Elsőáldozók Zarándoklatára kegyhelyünkre. Több, mint 200 gyermek közös hálaadással egybekötött zarándoklatán, Püspök atya homíliájában visszaemlékezett a szemináriumi években sokat imádkozott énekre: "Édes Jézus neked élek, édes Jézus neked halok", és kérte a gyerekeket, hogy legyenek hálásak a Jézussal való találkozásért, vegyék észre Isten végtelen szeretetét a világban. A zarándoklat kegyhelyudvaron bemutatott szentmiséjét oltárkerüléssel zártuk, mely után a családok megtekinthették a kegyhelyet, kálváriát.

Öröm volt a sok gyermek közös imája, hálaadása. Köszönjük Egyházmegyéknek a szervezést, reméljük, jövőre még többen fognak érkezni hálaadásra, országunk legősibb kegyhelyére, Egyházmegyénk lelki központjába a bodajki Szűzanyához.

Mórocz Tamás
Fényképeket készítette Kovács Marcell