Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Szent Imre)

2021. 05. 06. | 2021. 01. 08.

szentségimádás - fotó: dr.Berta Gábor

Május 6-án, csütörtökön 18 órakor a Szent Imre templomban (Barátok) templomban lesz a város egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepe. Az eredetileg a Szemináriumi templomba tervezett eucharisztikus alkalmat a járványhelyzetre való tekintettel tartjuk a Szent Imre templomban.

A kijárási korlátozások lehetővé teszik, hogy a szentmisén és imádságon rendes időtartamában jelen lehessünk.

A közös imádságot este 6 órakor szentmisével kezdjük. Minden hónapban más-más templomot keresünk fel a város papjaival és híveivel, hogy egymás hitén épülve közösen erősítsük meg Krisztus iránti hűségünket. A szentmisét Spányi Antal megyés püspök tartja a város papságával, amely után a közös szentóra kezdődik, az új papi hivatásokért, az egész egyházért, és az Eucharisztikus Kongresszusért.

Korábbi évek beszámolói (az eredetileg tervezett helyszínen):