Egyházmegyés papi zarándoklat - beszámoló

2014. 08. 28. | | 2014. 08. 28.

Idén 10. alkalommal érkeztek Bodajkra lelki, közösségi napra a Székesfehérvári Egyházmegye papjai, azon a helyen, ahová a hagyomány szerint István király és fia, Imre herceg együtt jártak imádkozni. A zarándoklat központi gondolata a papi élet és szolgálat örömei voltak.

A közösségi esemény a kegytemplomban Spányi Antal püspök köszöntőjével kezdődött, majd ezt követte a napközi imaóra elimádkozása. A nap során délelőtt és délután előadások keretében négy pap - Mórocz Tamás, bodajki plébános a lelkipásztori szolgálat örömeinek, Kiss Csaba solymári plébános az újrakezdés örömének, Nagy László, tatabánya-bánhidai plébános az összegzés örömének és Száraz László, piliscsabai plébános a lelki élet és imádság örömének kapcsán - osztotta meg gondolatait.

Délben az Úrangyala imádság vezette fel a szentmisét, a közös hálaadást. Ezt követően a kötetlen beszélgetéseknek és tapasztalatcserének is helyet adó ebédet költötték el együtt a zarándokudvarban.

Az összegzést és püspöki zárszót követően szentségimádással fejeződött be a testvéri közösségben eltöltött nap.

Fényképeket készítette Ugrits Tamás és Kallós Péter