Egyházmegyei zarándoklat Máriaremetére

2021. 05. 30. | 2021. 01. 08.

2021.05.30. - Szentháromság vasárnapon, 10.30-kor szentmise keretében lesz egyházmegyénk hagyományos Mária-remetei zarándoklata. Az egyházmegye  93. alkalommal tartja meg zarándoklatát a majdnem kétszáz éves múltú kegyhelyen. A szentmisét Spányi Antal megyés püspök celebrálja.

Szentháromság vasárnapján a nehéz időkben is szinte minden esztendőben ide zarándokoltak a fehérvári hívek. A Székesfehérvári Egyházmegye búcsújáró napját Prohászka Ottokár püspök kezdeményezte és püspökutóda, Shvoy Lajos hirdette meg. A templom oldalában elhelyezett kőtáblák tanúskodnak erről, s a két püspök mélységes Mária tiszteletéről. A zarándoknap azután is szokásban megmaradt, hogy az egyházmegyei határokat átrendezték, és Máriaremete az Esztergom-Budapest Főegyházmegye területére átkerült.

Várjuk egyházmegyénk minden hívőjét, jöjjenek el a hagyományos máriaremetei zarándoklatra.

Korábbi évek beszámolói: