Egyházmegyei Zarándoklat Bodajkra

2019. 09. 15. | 2018. 12. 06.

Szeptember 14-én és 15-én  kerül megrendezésre a hagyományos bodajki búcsú. Vasárnap 10.30 órakor ünnepi szentmisét mutat be Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök. Ezen a zarándoklaton – hazánk kiemelt kegyhelyére, ahova a hagyomány szerint István király is járt imádkozni fiával, Imre herceggel – a megyés főpásztor kiemelten hívja a családokat az ünnepi szentmisére az egyházmegye legősibb Mária kegyhelyére, hogy közös imádságunk erőt adjon családjainknak a személyes és közösségi megújuláshoz.. Adjunk hálát közösen a Segítő Szűzanyának, hogy elvezet minket Szent Fiához, Krisztushoz.

Tervezett program:
A program szombaton délután 5-kor kezdődik, majd 17,30-kor keresztúttal folytatódik a Kálvárián. 19 órakor szentmise következik körmenettel és szentségimádással, majd virrasztás lesz hajnalig.
Vasárnap, 6 és 8 órakor lesznek szentmisék, majd fél 11-kor koncelebrált püspöki szentmise.
Az ünnepi szentmisét délután 3-kor keresztút, majd 17 órai kezdettel a záró szentmise követi.