Caritas Hungarica Díj 2019

2019. 10. 05. | | 2019. 10. 03.

2019. október 5-én, szombaton 11 órakor ünnepi szentmisét követően adják át az idei Caritas Hungarica Díjakat Budapesten, a Magyar Szentek Templomában.

A Katolikus Karitász e díjjal ismeri el azon önkéntesek munkáját, akik hosszú évek óta áldozatosan szolgálják rászoruló, magányos, beteg embertársainkat. Az idei évben 39 önkéntes részesül az elismerésben, amelyet Spányi Antal püspök, a Katolikus Karitász elnöke és Écsy Gábor, a segélyszervezet igazgatója ad át. Az ünnepségen részt vesz Mádl Dalma asszony, a Karitász jószolgálati nagykövete.

A Katolikus Karitász vezetősége 2012-ben alapította meg a Caritas Hungarica Díjat, amelynek célja elismerni és értékelni a karitász önkéntesek különböző szociális területeken végzett példaértékű munkáját. A díj további célja az önkéntesség társadalmi megítélésének növelése, a karitatív tevékenységre való buzdítás.

Az elismerést azok az önkéntesek kapják, akik a Katolikus Karitász tevékenysége során a legtöbbet tettek karitatív tevékenységben a rászorultakért: mint például az idősek, betegek, fogyatékkal élők és a társadalom peremére sodródott családok támogatása.

A Katolikus Karitász országos önkéntes hálózatában 16 egyházmegyei központban, 17 szociális intézményben, több mint 880 települési csoportban, valamint az országos segélyakciók során közel 10.000 önkéntes végez karitatív tevékenységet évente.

Meghívó letöltése:  191005_karitasz_onkentesek_elismerese_meghivo.pdf (117 kB)