Bogner Mária Margit halálának évfordulója - beszámoló

2013. 05. 12. | | 2013. 05. 12.

Püspöki szentmisével emlékeztek meg Bogner Mária Margitról halálának évfordulóján az Érd-Óvárosi Plébániatemplomban. A magyar Kis Szent Terézként is emlegetett vizitációs nővér életútját évről-évre példaként állítja Spányi Antal megyés püspök az egyházmegye hívei és minden hívő elé.

Bogner Mária Margit a vizitációs rend első magyarországi rendházában elsőként tett fogadalmat 1932-ben. A vizitációs zárda kiemelkedő egyénisége volt, aki kisugárzásával, belső erejével sokak csodálatát nyerte el. Miután tüdejét a betegség megtámadta, alig egy évvel később elhunyt. Testi szenvedéseit szentekhez hasonló türelemmel, Isten iránti szeretettel viselte.

A gyógyulásokat, imameghallgatásokat neki tulajdonító hálás hívők kérésére a vizitációs nővérek és a Székesfehérvári Egyházmegye boldoggá avatását szorgalmazza. Erre a szándékra minden évben az ünnepi szentmise utána a főpásztor vezetésével imádkoznak a hívek a Szent Mihály templom kertjében álló szobránál.

BPK
Fényképeket készítette Ugrits Tamás