Az Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárság munkatársai látogattak a székesegyházba - beszámoló

2019. 09. 16. | | 2019. 09. 17.

2019.09.16. - Az Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárság munkatársai látogattak a székesegyházba

A Miniszterelnökség Építészeti és Építésügyi Helyettes Államtitkárságának munkatársai 2019. szeptember 16-án megtekintették a Szent István király-székesegyház belső helyreállítási munkálatait. A falképek restaurálásról Jeszeniczky Ildikó festő-restaurátor művész tartott részletes ismertetést a vendégeknek. Az székesegyház első boltozati mezőjének tisztítása és konzerválása a közelmúltban fejeződött be. Az állványok átépítése miatt néhány napig a teljes boltmező láthatóvá vált. A szakemberek így egyszerre nézhették meg az évszázados portól és átfestésektől letisztított valamint a tisztítás előtti állapotban lévő mennyezetképeket.

Spányi Antal megyéspüspök személyesen fogadta Füleky Zsolt építészeti és építésügyi helyettes államtitkárt, akivel áttekintették a Székesfehérvári Egyházmegye aktuális építési beruházásait, különös tekintettel a műemlék helyreállításokra.

Székesfehérvári Egyházmegye
Fotó: Lakata Pál