Adventi Udvar a püspökségen - megnyitás I. Adventi gyertyagyújtás

2016. 11. 26. | | 2015. 12. 09.

a Püspöki palota udvarán

2016. november 26-án, szombaton 10 órakor nyílik meg a Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”. Advent szombatjain 16 órakor kezdődik a közös adventi gyertyagyújtás Spányi Antal megyés püspök vezetésével és az egyházmegye iskoláinak, óvodáinak gyermekműsorával.

Az első gyertyagyújtás keretében megáldják a családok adventi koszorúját és gyertyáját.

Az udvarban továbbra is várják mindazokat, akik szeretnének valódi csendes, békés, imádságban eltöltött karácsonyi készülődést. A látogatás során igényes kézműves tárgyakat lehet vásárolni ajándékba, és jótékonysági céllal is.

Nyitva tartás szombat és vasárnap 10-től 19 óráig, valamint (az utolsó adventi héten) december 19 és 22 között hétköznapokon is várják 13-tól 19 óráig a látogatókat.

Plakát letöltése:  2016adventiudvar_plakat.pdf (194 kB)

Fényképet készítette dr. Berta Gábor