A vértessomlói Sarlós Boldogasszony templom búcsúja - gyermekeket váró, hordozó családok megáldása

2022. 07. 03. | 2022. 01. 07.

2022.07.03. - Vasárnap 10 órakor, a vértessomlói Sarlós Boldogasszony templom búcsújára hívják azokat a családokat, akik gyermekáldásra várnak, vagy gyermek születésére készülnek. Spányi Antal megyés püspök szentmise keretében imádkozik és áldja meg őket, a Gyermeket hordozó Szűz Mária közbenjárását kérve.

A szentmise előtt fél 10 órakor a hagyomány szerint a falu kápolnájától templomi és történelmi zászlókkal érkeznek a környékbeli zarándokok Vértessomlóra, a falu közepétől népviseletbe öltözötten, körmenetben vonulnak a kegytemplomhoz. A zarándoklaton közös imádságba foglalják mindazokat, akik gyermekeket szeretnének.

A szentmiséhez kapcsolódva a kegytemplomban ünnepélyesen elhelyezzük azokat a hálaszíveket, melyeket a vértessomlói Szűz Mária közbenjárásáért készíttettek a gyermekáldásban részesült családok.

A megyéspüspök kéri a híveket, vegyenek részt minél többen a búcsún, hogy együtt imádkozhassanak erre a szándékra.