A székesfehérvári papi sírkertek gondozása a Hosszútemetőben - beszámoló

2021. 04. 29. | | 2021. 05. 14.

A székesfehérvári papi sírkertek gondozása a Hosszútemetőben

2021.04.29. - A székesfehérvári Hosszútemető mintegy 270 papi sírkertjén is nőnek a gazok. A Ciszterci templom reggeli szentmiséire járó hívek körében is ismert volt ez az állapot. Ezért elhatározták, hogy tesznek a sírok megszépítése érdekében. Brückner Ákos Előd plébános atya azonnal felkarolta a tettre kész hívek kezdeményezését és meghirdette az első alkalmat, mely során kigazolták és ezzel megszépítették a sírokat. Ugrits Tamás irodaigazgató atya és Spányi Antal püspök atya is köszönettel fogadta a kezdeményezést. Április utolsó délutánján tizenöten mentek munkára készen, és fejezték ki így is tiszteletünket, hálájukat és szeretetüket az elhunyt atyák irányában.

Megszületetett a gondolat: minden hónap utolsó csütörtökén 16.00 és 20.00 között közösen gondozni fogják az elhunyt atyák sírjait a résztvevők, akik egyben imádkoznak a meghalt atyák lelki üdvéért és örök nyugalmáért. Ezekre az alkalmakra szeretettel hív mindenkit a ciszterci plébánia közösség.

Ciszterci Egyházközösség