A nagykarácsonyi Szent Miklós Általános Iskola múzeumlátogatási támogatást kapott - beszámoló

2019. 10. 22. | | 2019. 10. 31.

Szakmai beszámoló

2019. október 22. - A nagykarácsonyi Szent Miklós Általános Iskola felső tagozatos diákjai 2019 szeptemberében sikerrel pályáztak a Székesfehérvári Egyházmegye által kiírt múzeumlátogatási támogatásra.

A pályázatban a Szent István Király Múzeum, Gorsium Régészeti Park és Szabadtéri Múzeum

• Miről mesélnek a sírkövek? – mit tudhatunk meg, többek között a római divatról, a sírkövek segítségével?
  • Lennél te is Caesar légiósa? – Az ókor vitézeinek hétköznapjairól

című programokat jelöltük meg.

A látogatásra október 22-én került sor, melyet megelőzően a tanulók több tanítási óra keretében foglalkoztak a témakörrel.

A csodás keddi napon 46 tanuló és 6 kísérő pedagógus látogatta meg a parkot, ahol Kovács Dóra és Haraszti Zsolt múzeumpedagógusok kalauzoltak el bennünket a választott foglalkozásokon.

A témák tevékenység-központú feldolgozásával, a múlt megismerésével alakult a gyerekek történelmi látásmódja, fejlődött nemzeti öntudatuk, alkotó fantáziájuk.

A foglalkozásokat követően bejártuk a parkot, megtekintettük a kiállított leleteket.

Köszönjük a pályázati lehetőséget, az elnyert támogatást!

Orbán Istvánné Anikó