"Múzeumok éjszakája" - sajtótájékoztató - beszámoló

2008. 06. 17. |

sajtótájékoztató

A Székesfehérvári Püspökség, a Szent István Király Múzeum, a Városi Képtár – Deák gyűjtemény és a Volksbank Galéria közös sajtótájékoztatót tartott 2008. június 17-én, kedden, délelőtt 11 órakor a Székesfehérvári Püspöki Palota Dísztermében.

Téma: Egyházmegyei Múzeum, a Szent István Király Múzeum, a Városi Képtár – Deák gyűjtemény és a Volksbank Galéria a város életében először közösen szervezi meg a népszerű „Múzeumok éjszakáját”.

Dr. Demeter Zsófia történész, a történelemtudomány kandidátusa, igazgató, Szücs Erzsébet művészettörténész, igazgató, Spányi Antal megyés püspök, Mózessy Gergely az egyházmegyei gyűjtemény igazgatója, Lehrner Lóránt fiókvezető, Volksbank Galéria ismertették az intézményeikben megrendezésre kerülő sokszínű programokat.

A „Múzeumok Éjszakája” európai kezdeményezéshez Magyarország 2003-ban csatlakozott. Idén június 21-én Székesfehérvár városának múzeumai és gyűjteményei – állandó kiállítások és időszaki tárlatok egyaránt – meghosszabbított nyitvatartással, éjjel is várják a látogatókat. Nemcsak a kiállítások tekinthetők meg ekkor, hanem számos egyéb különleges rendezvény is gazdagítja a kínálatot.

Plakát letöltése:  0806_muzejszplakat.jpg (577 kB)

Fényképeket készítette Lakata Pál