Monstrancia; Úrmutató

A művész neve: D. S. - Augsburg
Datálás: XVII.sz.v. - XVIII.sz.?
Anyag: Ezüst.
Méret: M.: 56 cm., Sz.: 25.5 cm., Tátm.: 20.6 x 15.8 cm.
Leírás: Aranyozott ezüst, ovális négyosztású magas talpán trébelt bimbós-levéldíszítmény, 2 gyöngykeretes medaillonban Krisztus kínszenvedésének attribútumai és 2 cherubfej. Három medaillonos, leveles díszváza alakú nódusz-öntvény. A nagyon könnyeden aranyozott sugárkoszorú előtt ezüst áttört leveles folyondáron dombormű figurák, lent Veronika kendőjét tartó térdeplő angyal, jobbról a keresztet, balról töviskoronát és nádszálat tartó álló angyalok, fent sugár- és félhold koszorúban az Atya, felette a Szentlélek. Az indák közt és a szívalakú felhőkeretes ostyaházon szekrényes foglalatban 13 nagy féldrágakő. Legfelül sugaras kereszt. A lunulát szárnyas angyalfej tartja. Talpperemen, a szekrény hátoldalán beütött augsburgi hitelesítő és DS mesterjegy.
Származás: Pusztavámi plébánia.