Előadás és ökumenikus istentisztelet - beszámoló

2008. 12. 09. |

2008.12.09. - Kedden délelőtt a Baracskai Országos Büntetésvégrehajtási Intézet kápolnájának 10 éves jubileumán ökumenikus istentiszteletet tartottak a történelmi egyházak képviselői.

Az ünnepségen részt vettek többek között: Csóti András bv. vezérőrnagy, az országos parancsnok általános helyettese, Cséri Zoltán bv. ezredes, intézetparancsnok, Szabó István református püspök, Bölcskei Gusztáv református püspök, Schőnberger András főrabbi, Szénási Jonathan Sándor intézeti lelkipásztor. Spányi Antal püspök úr "Ökumenikus együttműködés a börtönlelkészi szolgálatban" címmel mondta el gondolatait az intézmény vezetői, az egyházak képviselői és a fogvatartottak előtt. Kiemelte az egy Isten közelségét minden emberhez, aki, az Őt különböző utakon kereső emberek egyetlen végső célja. Amikor az ember a börtön falai között nélkülözi az eddig megszokott dolgokat, lelke képes megnyílni Isten jelenléte és szeretete felé. Akik pedig Isten szeretetében élnek, azok egymással is meg akarják osztani ezt a szeretetet, akár a rabságban akár a fogvatartottak szolgálatban.

Ugrits Tamás