A Vox Mirabilis Kamarakórus koncertje a Nagyváradi Szent László Székesegyházban - beszámoló

2016. 04. 21. | | 2016. 04. 24.

A Vox Mirabilis Kamarakórus koncertje a Nagyváradi Szent László Székesegyházban

Immár 25. alkalommal rendezték meg Nagyváradon a Festum Varadinum jubileumi ünnepségsorozatot, amelynek idén Székesfehérvár volt az egyik kiemelt vendége. A várost több civil szervezettel együtt a Vox Mirabilis Kamarakórus képviselte.

2016. április 21-én a Városháza dísztermében volt az ünnepélyes megnyitó, ahol a kórus eddig nem ismert kórusműveket adott elő Szent Lászlóról.

A nap zárásaként a Székesegyházban az esti szentmisén adtak zenei szolgálatot, utána pedig egy záró koncerttel örvendeztették meg a két város egyházi és világi vezetőit, a meghívott vendégeket és a szép számmal összegyűlt közönséget.

Böcskei László megyéspüspök úr, aki nagyon kedvesen fogadta a kórus tagokat, lélekmelengető szavakkal és elismeréssel köszönte meg a koncertet. Visszavárja a kórust és reméli, hogy a nagyváradi egyházi kórusokkal összefogva még sok szép hangverseny születik majd.

„Számunkra nagy megtiszteltetés volt ez meghívás, felemelő lelki és zenei élmény volt ebben a gyönyörű Székesegyházban énekelni. A legnagyobb öröm, hogy püspök atya ismét meghívott minket, és ezen kívül is több koncertlehetőséget is kaptunk Nagyváradra. Örömmel jövünk legközelebb is!”

Zemlényi Katica - karnagy