A Hitünk és Életünk adása a Fehérvár Televízióban

2019. 11. 13. | | 2019. 11. 08.

2019.11.10. - Vallási magazinunk mai adásában novemberi egyházi eseményekre tekintünk vissza! A bazilika felújítási munkálatai miatt a Szent Imre templomban emlékezett meg Halottak napján püspökelődjeiről, és minden elhunytról Székesfehérvár püspöke. A háborúkban elesett hős katonákért imádkoztak a Don-kanyar emlékkápolnánál. Székesfehérvár 6. püspöke, Horváth János munkásságára emlékezett tudományos konferenciával és szentmisével a Székesfehérvári Egyházmegye és a Püspöki Könyvtár. Koszorúzással, szentmisével és fogadalmi ünnepséggel emlékeztek Szent Imre hercegre a katolikus iskolások. Az élet két nagy titkáról, a születésről és a halálról tartott előadást, Tulassay Tivadar gyermekgyógyász a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Papi és szerzetesi hivatásokért, a világ hitéért imádkoztak a város katolikus hívei Spányi Antal megyés püspök vezetésével. .

A Hitünk és Életünk műsora adására 2019. november 10-én vasárnap kerül sor, az ismétlést pedig november 13-án is láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

Készítette: Somogyi Tamás és Berta Kata