Válságkezelési képzés - beszámoló

2018. 05. 15. | | 2018. 05. 14.

2018. május 15. - A Nemzeti Közszolgálati Egyetem „Szélsőségek, vallási szélsőségek Ludovika Kutatócsoport” és a Magyar Katolikus Karitász szervezésében egynapos válságkezelési képzés megrendezésére került sor 2018. május 8-án. Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatójának megnyitó beszédét Dr. habil. Resperger István előadása követte, aki magával ragadóan beszélt válságokról és háborúkról, kihívásokkal és kockázatokkal terhes világunkról. A válsághelyzetben kívánatos civil-katonai együttműködés lehetőségéről, fontosságáról adott tájékoztatást Prof. dr. Padányi József. A válsághelyzetben segítő kezet nyújtó segélyszervezetek rendőrséggel történő együttműködésének jelentőségét hangsúlyozta előadásában dr. Szabó Csaba. Nemzetbiztonsági tudatosságunkat vette górcső alá Simon László, aki „okos” világunk veszélyeire hívta fel a figyelmet. Ezenfelül a részt vevő egyházmegyei karitászigazgatók és munkatársak hallhattak előadást a válsághelyzetet átélő áldozatok pszichés hátteréről, a különleges jogrendről és a tömeges bevándorlásról, valamint a Katolikus Egyház hivatalos segélyszervezetének, a Katolikus Karitásznak a helyéről, szerepéről és válsághelyzetben történő kihívásairól. Az egynapos képzés fókusza a humanitárius segítségnyújtásban a különböző szervek, szervezetek együttműködésén, egymás tevékenységének kiegészítésén, támogatásán volt.

Karitász