„Tárjátok ki a szíveteket!” Csókakőn - beszámoló

2019. 12. 05. | | 2019. 12. 09.

„Tárjátok ki a szíveteket!” Csókakőn

2019. december 05-én, csütörtökön Sinkovicsné Máté Hortenzia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász képviseletében ellátogatott Csókakőre, hogy 14 rászoruló család részére tartós élelmiszert adjon át.

A Csókakői Általános Iskola igazgatósága és a helyi plébániai karitászcsoport önkénteseinek együttműködése által megvalósuló eseményen az iskola diákjai ünnepi műsorral készültek, melynek során verseket szavaltak és karácsonyi dalokat énekeltek.

Az igazgatónő köszöntője után az Egyházmegyei Karitász igazgatóhelyettese az országos adventi programsorozattal kapcsolatban beszélt arról, hogy a plébániai karitászcsoportok önkéntesei ebben az időszakban még aktívabban látják el a szeretetszolgálatot: időseket, betegeket látogatnak, Angyalbatyut készítenek, tartós élelmiszert gyűjtenek, osztanak, jótékonysági vásárt, hangversenyt rendeznek, meleg ebédet főznek a rászorulók számára.

A Karácsony közeledtével fontos, hogy a fizikai szükségletek enyhítésével lehetőséget teremtsünk arra, hogy szívünket, lelkünket az ünnep igazi tartalmának, üzenetének a megértése felé fordíthassuk, vagyis arra, hogy Isten annyira szereti az embert, minket, hogy Fiát küldte hozzánk, hogy sorsközösséget vállaljon velünk. A Karitász ennek az isteni szeretetnek szeretne a tanúja, az eszköze lenni.

Karitász