Szűz Mária Isten Anyja - szentmise és két napos szentségimádás - beszámoló

2013. 01. 01. | | 2013. 01. 01.

Kép forrása: missa.org

A főpásztor Prohászka gondolataival indította az új évre elhangzó első beszédét: az új évvel új kegyelmet ad az Úr; szabadítsuk föl a bennünk pihenő jóságot, találjuk meg a nekünk szánt helyet a világban! Boldog II. János Pál pápa mondta, hogy a mi dolgunk nem a kesergés és a panaszkodás, hanem keresztény értékeink bátor fölkínálása, az erőt, reményt, boldogságot adó hit erejéről való tanúságtétel a világ előtt. XVI. Benedek pápa az idei Béke Világnapjára írt buzdításában világosan látja korunk súlyos problémáit, és annak okait, de az abból kivezető utat is! Az Isten által fölkínált evangéliumi boldogság közös munka – Isten és ember közös munkájának – eredményeként valósulhat meg.

Ennek Székesfehérváron különös aktualitása van ebben az évben, amikor Szent István halálának 975. évfordulóját ünnepeljük. Felelősség és lehetőség is ez egyben - közös felelősségünk és közös lehetőségünk. Most is segít a hit, segít a béke vágya, a tanúságtétel ereje, a szeretet felemelő és megtartó mivolta! Segít Mária, az Isten Anyja, a Magyarok Nagyasszonya!

Homília meghallgatása:

Az új év első napja a kereszténység számára kiemelt nap, Szűz Mária Isten Anyja ünnepe. A szentmise után került sor a két napos - január elsején és másodikán tartó - délutáni újévi szentségimádásra. A város egyházközségei óránkénti váltásban vettek részt a közös imádságon.

- Marian -

Vonatkozó hír: