Kézművesvásár a Püspökség udvarán - beszámoló

2006. 12. 02. |

az első gyertya

Advent első hétvégéjén megnyitotta kapuit a Székesfehérvári Püspökség. Gyerekprogramok, zenés áhítat és nem utolsósorban színvonalas kézműves és jótékonysági vásár fogadta a délelőtt és délután is betérő több száz látogatót a Püspöki Palota udvarában.

A sok érdeklődőt vonzó megnyitón elsősorban a nagy betlehem előtt tolongó gyerekeket köszöntötte az egyházmegye főpásztora.

Az esti gyertyagyújtáson advent mélyebb átélésére buzdított Spányi Antal megyéspüspök: ha bűnösök és elesettek is vagyunk az adventi készület segíthet nekünk abban, hogy megtapasztalhassuk Krisztus szeretetét. Első lépésként ajánljuk fel minden sértettségünket és azt is, amikor mi sértettünk meg másokat. Ajánljuk fel sebeinket és azokat a sebeket is, amelyeket mi okoztunk másoknak. Készítsünk helyet a szívünkben, hogy befogadhassuk a Megváltó megérkezésének örömhírét.

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor