Húsvétvasárnapi ünnepi szentmise - beszámoló

2012. 04. 08. | | frissítve 2012. 04. 10.

templombelső

Húsvétvasárnap délelőtt a Székesegyházban Spányi Antal megyésfőpásztor tartott szentmisét Urunk feltámadásának ünnepén.

Homíliájában a főpásztor beszélt arról, hogy világunk, melyben élünk hat ránk – és ez a világ nem ápolja az értékeket. Az értékvesztettség hitetlenséghez vezet, a hitetlenség pedig további hazugságokhoz, bűnhöz, kétségbeeséshez. Ezért kérjük a Szentlelket, hogy újítson meg minket.

Az emberek különbözőképpen reagálnak az üres sír, az igazság nyilvánvalósága előtt. Az igazán szabad, bűn rabságától mentes életet Jézus fölkínálta nekünk. Krisztus új életet ad mindannak, aki ezt el tudja Tőle fogadni! A sírhoz érkező asszonyok új reménnyel térnek vissza, az addig rettegő apostolok felejtik, ami mögöttük van és készek vállalni a vértanúhalált is: mert sorsuk, hogy tanúságot tegyenek mindenkinek az Örömhírről! Él az Úr!

A föltámadás örömét és az új élet lehetőségét Isten mindenkinek, személyválogatás nélkül, az önmagunk szimpátiájától függetlenül fölajánlja. Ő mindenki Atyja, és mindenkit az élet teljességébe akar vezetni, saját életével megajándékozni. Bármi legyen is pillanatnyi benyomásunk – a győzelem mindig az Úré, a föltámadott Krisztusé! Erről kell tanúságot tennünk életünk minden napján – ez az új evangelizáció!

Szentbeszéd meghallgatása:

A feltámadás valóságának örömében, alleluja közben ért véget a szentmise és bocsátotta útra a püspök a híveket.

- Marian -
Fényképeket készítette Zemlényi János