Veni Sancte - beszámoló

2013. 09. 05. | | frissítve 2013. 09. 06.

A székesfehérvári egyházmegye nevelési-oktatási intézményeinek közös Veni Sancte szentmiséjét tartották a Székesegyházban, ahol Spányi Antal megyés püspök mutatott be koncelebrált szentmisét a püspöki iskolabiztos atyákkal. Mintegy 500-an képviselték az egyházmegye területén tanuló többezer diákot és a pedagógusokat.

A megyés főpásztort Szalma István az Egyházi Katolikus Iskolák Főhatóságának és Hitoktatási Felügyelőségének elnöke köszöntötte. Arra kérte a jelenlevő tanárokat és diákokat kövessenek el mindent, hogy az új oktatási törvény bevezetésre kerüljön az intézményekben.

Spányi Antal megyés püspök személyes hangú beszédében felidézte gyermekkori iskolaévkezdő élményeit, amikor reményekkel telve, az iskolatársakkal való találkozás örömében kezdte el az új tanévet.  A fiataloknak azt kívánta egész évben örömmel tegyenek eleget a tanulás kötelezettségének, határozzák el szilárdan, hogy idén még jobban teljesítenek. Végül Isten áldását kérte a tanév minden napjára.

BPK
Fényképeket készítette Gersztheimer Zsolt