Tizenöt évvel ezelőtt halt meg Szent II. János Pál pápa

2020. 04. 02. | 2020. 04. 02.

2020.04.02. – A 2005. április 2-án, az Isteni Irgalmasság vasárnapjának vigíliáján elhunyt II. János Pál pápára emlékezünk. Ő vezette át az Egyházat a harmadik évezredbe. Felkészültségével, mély emberismeretével, imádságával hozzájárult a közép-kelet-európai társadalmi változásokhoz, a kommunista rendszer összeomlásához.

A fiatalok iránti szeretete vezette, amikor meghirdette az ifjúsági világnapot. Pápasága során ennek kapcsán 19 alkalommal találkozott fiatalok millióival. II. János Pál pápaságának meghatározó momentuma volt a más vallásokkal való párbeszéd. A pápák közül elsőként ő lépett be zsinagógába 1986-ban. Hívására a világvallások vezetői több alkalommal találkoztak Assisiben, hogy együtt imádkozzanak a világ békéjéért.

XVI. Benedek pápa 2011. május 1-jén boldoggá, Ferenc pápa 2014. április 27-én szentté avatta a tizenöt évvel ezelőtt elhunyt egyházfőt. Mind a boldoggá, mind a szentté avatási szertartást az Isteni Irgalmasság vasárnapján tartották.

Kép forrása: katolikus.hu

Élete: magyarkurir.hu