Tájékoztatás a Bazilika állapotáról

2014. 07. 04. | | frissítve 2014. 07. 05.

Fotó: dr. Berta Gábor

Ismételten leomlott a székesfehérvári bazilika egyik fő homlokzati eleme

A Székesfehérvári Egyházmegye tájékoztatásul közli, hogy a székesfehérvári  Szent István Bazilika (8000 Székesfehérvár, Arany János u. 9.) homlokzati elemeinek  műszaki állapota szükségessé tette, hogy a templom közvetlen, külső 2-3 méteres körzete  lezárásra kerüljön.  Az elzárt területen belül tartózkodni baleset - és életveszélyes.

Az egyházmegyei főépítész, Csány Zoltán szerint a súlyos állapotra való tekintettel nemcsak a templom körbekerítésére, hanem a megrepedt, kibillent elemek leverésére, a főbejárat fölé védőtető ácsolására, a stabilizálási és helyreállítási munkák mielőbbi elvégzésére van szükség.

A Székesfehérvári Egyházmegye minden fontos biztonsági intézkedést megtesz, hogy a szentmisék és a liturgikus események zavartalanul tovább folyhassanak.

Videó: Somogyi Tamás és BPK