Székesfehérvár szakrális emlékeit látogatták meg tatabányai diákok - beszámoló

2018. 06. 11. | | 2018. 06. 11.

Székesfehérvár szakrális emlékeit látogatták meg tatabányai diákok

2018.06.11. – Gedő Attila plébános, püspöki biztos kíséretében a tatabányai Szent Margit Általános Iskola diákjai látogattak el Székesfehérvárra, hogy megismerkedjenek a történelmi város kiemelkedő szakrális nevezetességeivel. Spányi Antal megyés püspök a Püspöki Palota udvarán fogadta a diákokat, és ismertette az épület és a kert történetét. A fiatalok ajándékot nyújtottak át a főpásztornak, és verssel köszöntötték közelgő névünnepe alkalmából. Majd megtekintették a püspöki kápolnát, ahol együtt imádkoztak a püspökkel az első magyar szent családhoz országunkért.

Spányi Antal püspök bemutatta a palota legszebb termeit, és beszélt az egyházmegye történetéről és a Székesfehérvári Püspökség jelenlegi tevékenységéről. A fiataloknak átadta emlékül a Székesfehérvári Egyházmegye tulajdonába került, az üldözött keresztényektől származó kereszt képét, az értük írt imádsággal. Majd a főpásztor szeretettel elköszönt a diákoktól, akik a Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeumban folytatták útjukat. Szakmai vezetéssel járták végig a Föld és az Ég között, valamint Prohászka - Püspök az emberért kiállítást.

A belváros gyönyörű templomainak megtekintése mellett volt idő közös fagylaltozásra, beszélgetésre, egy várostörténeti sétára is.

Hamarosan képes beszámolónk is megtekinthető lesz ezen az oldalon.

Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata