Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje - beszámoló

2009. 08. 14. |

püspök imája

Szent István országfelajánlásának évfordulóján, fogadalmi szentmisét koncelebrált Spányi Antal megyés püspök Takács Nándor nyugalmazott püspökkel, a városból és az egyházmegyéből érkező papsággal együtt a Székesegyházban. A szentmisén a  hagyománynak megfelelően jelen voltak a közélet személyiségei: a megye, a város, a honvédség, a rendőrkapitányság és a katasztrófavédelem vezetői.

Szent István 1038. augusztus 15-én halt meg, és Székesfehérváron, az általa épített Nagyboldogasszony-templomban temették el. Miután utolsó fiúgyermekét, Imrét is elvesztette, országát, életművét a hagyomány szerint a halála előtti napon a Boldogságos Szűz Mária oltalmába ajánlotta. Fehérváron több mint 20 éve fogadalmi ünnepként tartja számon a város augusztus 14-ét, az országfelajánlás évfordulóját. A szentmisében a megyés püspök felolvassa a Szent István-i imát, a közélet vezetői jelenlétében megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának. Szent István személye évről-évre így köti össze a magyarságot a keresztény hit világával.

A szentbeszéd letölthető:  0908fogadalmihomilia.pdf

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor