Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

2018. 08. 14. | 2017. 12. 07.

2018.08.14-én, az országfelajánlás napján tartják az egyházmegye hagyományos fogadalmi ünnepét. 17 órakor a Püspöki Palotából körmenetben visszük a magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéit a Szent Imre templomba, ahol kb. 17.15-től központi imaórát tartunk. Ezt követően az ünnepi szentmise 18 órakor kezdődik. A szentmise végén körmenetben kísérjük vissza az ereklyéket a Püspöki Palotába.

Szeretettel várják az ünnepségre a székváros képviselőtestületeit (zászlókkal), az oktatási intézményeink képviselőit, énekkarokat, cserkészeket.

A főpásztor megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért. Imádkozik minden magyar emberért, határokon innen és túl, hívőkért, nem hívőkért egyaránt.

Korábbi évek beszámolói: