Székesfehérvár fogadalmi szentmiséje

2017. 08. 14. | | 2016. 12. 08.

Időpont: 17 h 00 és 18 h 00
Helyszín: Bazilika

2017.08.14-én, az országfelajánlás napján tartják az egyházmegye hagyományos fogadalmi ünnepét. Ezen a napon 17 órakor a Püspöki Palotából körmenetben viszik a magyar Szent Család (Szent István, Boldog Gizella, Szent Imre) ereklyéit a Székesegyházba. Körmenetben visszük magunkkal az üldözött iraki keresztények ajándékát is; azt a keresztet, amelyet ünnepélyesen elhelyezünk a Szent István kápolnában. 17.15-től központi imaórát tartanak a Székesegyházban, majd ezt követően az ünnepi szentmise 18 órakor kezdődik. A szentmise végén körmenetben kísérik vissza az ereklyéket a Püspöki Palotába.

Szeretettel várják az ünnepségre a székváros képviselőtestületeit (zászlókkal), az oktatási intézményeink képviselőit, énekkarokat, cserkészeket, akiket a körmenethez várnak 16.50-re a Püspöki Palota udvarába.

A főpásztor megújítja hazánk felajánlását Szűz Máriának, ahogy azt Szent István király tette 1038-ban a halála előtti napon, amikor trónörökös nélkül maradt az ország. A megyéspüspök az ünnepi liturgiában a Szent Istváni hagyományhoz hűen a Magyarok Nagyasszonya pártfogását, közbenjárását kéri az egész magyar népért. Imádkozik minden magyar emberért, határokon innen és túl, hívőkért, nem hívőkért egyaránt.