Spányi Antal megyéspüspök megtekintette a székesegyházban végzett régészeti feltárást - beszámoló

2018. 10. 08. | | 2018. 10. 09.

2018. október 8. – A székesfehérvári egyházmegye papjai és munkatársai társaságában Spányi Antal megyéspüspök megtekintette a Szent István király-székesegyházban végzett régészeti feltárást. Az eseményen részt vett dr. Nagy Veronika, a Szent István Király Múzeum igazgatóhelyettese és Győr Attila, a múzeum tudományos osztályának vezetője. Székesfehérvár Megyei Jogú Város finanszírozásában megvalósult ásatás eredményeit Reich Szabina régész, a Szent István Király Múzeum munkatársa ismertette. A régész vetített rekonstrukciós rajzok és a helyszínen előkerült falmaradványok segítségével részletesen bemutatta a székesegyház helyén állt középkori templomok történetét. A székesegyház oldalkápolnáiban 2016-ban, szintén Reich Szabina vezetésével folytak ásatások, melyek eredményeit most sikerült teljességre törekvően kiegészíteni.

Szöveg: Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum
Fotó: Lakata Pál