Prohászka Karitász jótékonysági estje

2018. 10. 19. | | 2018. 10. 02.

Prohászka Karitász Csoport fennállásának 25 éves Jubileumi Estje

2018. október 19.- A Prohászka templom karitász csoportjának életében az idei esztendő kiemelt jelentőségű, mivel 25 évvel ezelőtt kezdte el a csoport a szeretetszolgálatát.  Bár a csoport tagjai az évek során többnyire kicserélődtek, de tagjai között vannak még, akik már a kezdetekkor, alapító tagként kezdték meg szolgálatukat. Valamikor az Ős egyházban az apostolok diakónusokat szenteltek fel erre a szolgálatra, vagyis azért, hogy a közösségben támogassák az elesetteket, gondoskodjanak a betegekről, magányosokról. Ma ezt a feladatot a Katolikus Egyházban a Karitász vállalja fel, mégpedig úgy, hogy minden egyházközségben karitász csoportokat hoztak létre, olyan tagokat gyűjtve, akik önként, a szeretet jegyében vállalták ezt a szolgálatot. Így volt ez a Prohászka Karitász csoportnál is. A 25 év alatt nagyon sok embernek, családnak tudtunk segítséget, támogatást nyújtani. A csoport szerves része a Prohászka egyházközösség életének. Fontos számunkra a közösségépítés, ezért sokszor a közösségi programok háttérmunkáját végezzük. De épp ilyen fontossággal bír a személyes segítségnyújtás is. Néhány példa erre: Nyaralási és tanévkezdési támogatással segítjük a nehezebb élethelyzetben levő családjainkat. Húsvétkor és karácsonykor élelmiszercsomaggal támogatjuk idős nyugdíjasainkat, valamint kevésbé tehetős családjainkat, illetve azokat a hajléktalanokat, akikkel máskor is rendszeres kapcsolatban vagyunk és segítjük őket.  És bőven lehetne sorolni a feladatokat, melyek a hétköznapokban várnak ránk. De a segítés örömforrás számunkra, mert látjuk az arcokon a mosolyt, s ez nagyon jó érzés. Az ünnep kiemel a hétköznapokból.  Ez az Est megállást, visszatekintést és előre nézést is jelent számunkra. Öröm, melyet szeretnénk megosztani másokkal is. Ezért hívunk és várunk mindenkit szeretettel.

A programról:

• Szünderné Havasi Erzsébet festőművész kiállításának megnyitója, ahol az általa a karitásznak felajánlott festmények később majd árverezés útján megvásárolhatók lesznek.
  • Kodály Zoltán Általános Iskola Gimnázium és Művészeti Iskola műsora
  • Tőke Zsófia előadóművész szavalata
  • Spányi Antal megyés püspök úr, az Országos Karitász Püspök Igazgatójának köszöntője
  • jubiláns karitász tagok köszöntése
  • közös agapé

Konferál: Percze Ilona
Fővédnök: Spányi Antal megyés püspök Úr
Védnök: Tóth Tamás esperes, plébános Úr
Az Est jótékonysági célú, az adományokat a csoport karitatív céljainak megvalósítására fordítja.

Plakát letöltése:  1810prohaszkakaritasz_jotekonysagiest.pdf (449 kB)

Bernáth Károlyné Éva
csoportvezető