Papszentelés - beszámoló

2005. 06. 24. |

Kótai Róbert diakónust pappá, Páli Balázs kispapot diakónussá szentelte június 24-én, Keresztelő Szent János születésének ünnepén, Spányi Antal megyés püspök.

papszentelés

Kótai Róbert Székesfehérvár szülötte. Vallásos családból származik. Kiskora óta rendszeresen járt hittanra és ministrálni. Aktív tagja volt egyházközségének. A Székesfehérvár–öreghegyi templom plébánosa, dr. Glósz Ervin O.Cist. atya  példás lelkipásztori munkássága hatására hallotta meg, a papi szolgálatra hívó szót. Az Esztergomi Ferences Gimnázium elvégzése után már nem volt kétséges, hogy az Esztergomi Érseki Hittudományi Főiskolán folytatja tanulmányait. Diakónusi szolgálatát Móron teljesítette.

A székesfehérvári bazilikában tartott ünnepi szentmisén a főpásztor szentbeszédében kihangsúlyozta: elengedhetetlenül szükséges a papi szolgálathoz mindennap meghalni és mindennap feltámadni Krisztusban.

Kótai Róbert atya a Székesfehérvár–vízivárosi Jézus Szíve Plébánián kápláni beosztásban 2005. július 20-tól teljesít szolgálatot.

Fényképeket készítette dr. Berta Gábor