Papszentelés

2018. 06. 23. | frissítve 2018. 01. 02.

2018. június 23-án, az egyházmegye hagyományának megfelelően Keresztelő Szent János születésének ünnepén pap- és diakónusszentelés lesz. Spányi Antal megyéspüspök pappá szenteli Rohrbacher János diakónust, és diakónussá szenteli Mészáros Barnabás, Mitrovics Zsolt és Sisa István Lénárd akolitusokat. A szertartásra délelőtt 10 órakor kerül sor idén a Prohászka emléktemplomban.

Ebben a szentmisében adnak hálát az egyházmegye jubiláns papjai a szolgálat kegyelmeiért; a gyémántmisés (szentelés 1958-ban) Horváth Imre, Horváth László, Bindes Ferenc; az aranymisés (szentelés 1968-ban) Horváth József, Ott József; az ezüstmisés (szentelés 1993-ban) Dózsa István, Mészáros János atyákért.

A Prohászka Imaszövetség tagjait kérik, hogy kiemelten imádkozzanak ezen a napon papi hivatásokért.