Papi lelkigyakorlat - beszámoló

2012. 07. 30. | | frissítve 2012. 08. 15.

papi lelkigyakorlaton

Ahogy minden munka és szolgálat, úgy a papi szolgálat is ki van téve a mindennapi nehézségeknek, a modern világ ellentmondásainak. A pihenés mellett a megújulásra, megerősödésre adnak lehetőséget az egész egyházban gyakorlattá vált éves nyári papi lelkigyakorlatok.

A székesfehérvári egyházmegye papjait idén is a Szent Gellért Tanulmányi Házba várták, ahol a napi elmélkedések, beszélgetések vezérfonalát Hollai Antal pápai káplán, címzetes apát, esperes, albertfalvai plébános gondolatai adták.

Idén a lelkigyakorlat aktualitása XVI. Benedek pápa Hit Évének meghirdetése volt, amelyet Hollai Antal atya az ünneplés, a tanulás és misszió hármas egységeként elemzett.

A lelkigyakorlat témái Isten mindenen túlmutató, örök jóságát és önátadó végtelen szeretetét mutatták meg, amely segítséget nyújtott abban, hogy a lelkipásztorok hitük elmélyítésével foglalkozzanak.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK