Öngondoskodó háztartásokért karitász program - beszámoló

2018. 04. 17. | | 2018. 04. 17.

2018. április 17. – A Katolikus Karitász nagyböjti országos tartósélelmiszer-gyűjtés és -osztás húsvéti lezárultával (összesen 200 tonna 27.000 családnak, ebből Székesfehérvári Egyházmegye: 13.000 kg 3.200 családnak) újabb országos program vette kezdetét, az „Öngondoskodó háztartásokért  vetőmag” program. A katolikus egyház hivatalos segélyszervezete fontosnak tartja, hogy a rászorulók támogatása lehetőleg az önerő hozzáadásával valósuljon meg. Az öngondoskodás elérése a cél, amikor a bajbajutott előbb-utóbb külső segítség nélkül, önmagára, erőforrásaira támaszkodva tud az életben boldogulni.

A Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász idén tavasszal 15 település 100 családja számára juttat el ingyenesen 20-féle vetőmagot tartalmazó csomagot, amely a gondos odafigyelés, munka során – reményeink szerint – bőséges termést fog eredményezni. A segélycsomag tartalma: karalábé, petrezselyem, cékla, spenót, fejes saláta, spárgatök, sütőtök, uborka, sárgarépa, zöldborsó, kukorica, dughagyma, étkezési szárazbab és virágmag. A vetőmagcsomag értéke 3.100,- Ft. Az adományokat a Székesfehérvári Karitász 11 önkéntes plébániai karitászcsoport munkatársainak a segítségével osztja ki.

Karitász