Nagypénteki szertartás - beszámoló

2011. 04. 22. |

Az egyház ezen a napon, és a rákövetkezőn sem mutat be szentmiseáldozatot. A Székesegyházban a nagypénteki szertartást Spányi Antal megyés püspök vezette. A püspök, a papok és az asszisztencia csöndben vonult a puszta oltár elé, a püspök arcra borult, mindenki más térden, csöndben imádkozott.

arcra borultan

Eztán kezdődött a szertartás az igeliturgiával, melyet az olvasmányok fölolvasása, majd a passió eléneklése után Spányi Antal rövid szentbeszéde követett.

Az énekelt egyetemes könyörgésekben az egyház nagypénteken mindenkiért imádkozik. A szertartás a kereszthódolattal folytatódott. Eközben az altemplomból fölhozták az Oltáriszentséget, majd elkezdődött az áldoztatás. Az Oltáriszentséget az altemplomba már a sötét templomból vitték ki.

A szertartás végeztével a püspök szavaiban nem bocsátotta el a népet, hiszen nem szentmiseáldozat bemutatása történt, hanem a könyörgés befejeztével az asszisztenciával együtt csöndben távozott.

altemplom

A rákövetkező napon, Nagyszombaton az Egyház Urunk sírjánál időzik.

- Marian -