Nagyboldogasszony ünnep - szentmise - beszámoló

2013. 08. 15. | | frissítve 2013. 08. 21.

Időpont: 18 h 00
Helyszín: Székesegyház

szentmise

A Nagyboldogasszony-napján koncelebrált szentmisét tartott a Székesegyházban Spányi Antal megyés püspök Takács Nándor nyugalmazott püspökkel, Ugrits Tamás irodaigazgatóval és az egyházmegye kispapjaival. A Boldogságos Szűz Mária mennybevitele főünnep a Mária-ünnepek között. XII. Piusz pápa hirdette ki 1950-ben hittételként, hogy halála után Mária fölvitetett a mennybe anélkül, hogy teste romlást látott volna. A krónikák szerint Szent István király e napon, augusztus 15-én ajánlotta Magyarországot a Szűzanya oltalmába, és Nagyboldogasszony napján hunyt el, 1038-ban.

Nagyboldogasszony Szűz Máriának a magyarok által használt neve. A krónikák Szent Gellért érdemének tulajdonítják, hogy Jézus anyja magyar földön a Boldogasszony nevet kapta: a velencei származású püspök fehérvári beszédében nevezte Boldogasszonynak Máriát.

BPK