Kispaptábor Székesfehérváron - beszámoló

2015. 08. 13. | | 2015. 08. 22.

2015. augusztus 13-20. - Ebben az évben is alkalmunk nyílt egy közös nyaralásra, amelyet kispap társainkkal, vagyis barátainkkal tölthettünk el, immár 10 fős létszámmal.

A programok közt szerepelt, Székesfehérvár ünnepi szertartásain és programjain való részvétel és közreműködés, valamint az Egyházmegye néhány plébániájának meglátogatása. Az első ugyan minden évben ugyanaz, de mégis mindig más kegyelmi értékeket közvetít, a második pedig egy tudatosan felépített program, hogy az öt éves képzési idő alatt minél jobban megismerjük Egyházmegyénket. Idén Tatabánya és Cece látott minket vendégül. A látogatásoknak célja volt, hogy találkozzunk a helyi plébánossal és megismerjük az Egyházközséget, de ennél is fontosabb volt, hogy napról napra az isteni mesterrel találkozzunk és ünnepeljünk a Szentmisében.

Ahogy a szemináriumban is szokás, vasárnap este a kihelyezett Oltáriszentség előtt adtunk hálát a jelenlegi hivatásokért és imádkoztunk újakért. Az utolsó este ellátogattunk még Bodajkra – ez nem volt a tervek közt – hogy Szűz Anyánk áldását kérjük hivatásunkra.

Készülünk, hogy minél több ismerettel és minél részletesebb tudással tudjuk kísérni Krisztus Urunkat oda ahova, majd küldenek bennünket.

Itt szeretnénk köszönetet mondani Püspök atyának és munkatársainak a szervezésért, a vendéglátó atyáknak a szíves fogadtatásért, a híveknek pedig az imádságaikért, amellyel kísérnek minket utunkon.

Bak Ádám
V. éves papnövendék