Kispapfelvétel

2018. 06. 15. | 2018. 04. 06.

Azok az érettségizett, vagy érettségi előtt álló fiatalok, akik papi hivatást éreznek magukban és a Székesfehérvári Egyházmegye keretében kívánnak papi szolgálatot teljesíteni, felvételi kérelmüket 2018. június 15-ig juttassák el az Egyházmegyei Hivatal címére.

Forrás: aumoneriedesgrandsmoulins.fr

A jelentkezésben a kérelmező saját kézzel írt önéletrajzában azt is fogalmazza meg, hogy mi vezette őt a papi hivatás felé, és jelezze a pontos lakcímét. A kérelemhez csatolni kell a következőket:

• keresztlevél a bérmálás igazolásával,
  • a szülők egyházi házasságlevele,
  • utolsó iskolai bizonyítvány fénymásolata,
  • plébános ajánló sorai zárt borítékban.

A jelentkezők a felvétel időpontjáról írásban kapnak értesítést.

Imádkozzunk új papi hivatásokért!

2018.06.15 - A Székesfehérvári Egyházmegyének jelenleg 10 papnövendéke van. Ebből ketten diakónusi gyakorlatukat végzik. Imádkozzunk, hogy a mi egyházmegyénkben is növekedjék a kispapok száma.

A Prohászka imaszövetség imája:
Köszönjük papjainkat, akik feléd vezetnek, segítenek bennünket életünk útjain. Szenteld meg ıket, hogy szentek legyenek, és szentül szolgáltassák ki szentségeidet! Óvd meg ıket a veszélyektıl és adj nekik sok neked tetszı örömet bennünk Téged szolgáló életükben! Adj új papi és szerzetesi hivatásokat! Hívj szolgálatodba fiatal fiúkat és lányokat, és ha Neked úgy tetszik, hívj az én családomból is, hogy ık magukat neked adva, a világról lemondva neked tetszı, boldog életet éljenek! Szőz Mária, az Egyház és a papok Édesanyja, könyörögj érettünk!

Jelentkezés az Imaszövetségbe: www.szfvar.katolikus.hu/proima