Kerékpáradománnyal érkeznek fiatalok Kárpátajlára

2019. 06. 05. | | 2019. 06. 03.

2019. június 5. - A Katolikus Karitász újabb adományokkal segíti a kárpátaljai magyar családokat. Június 5-én, szerdán 50 db kerékpárt ajándékoz a rahói és a nagybocskói vasárnapi iskolásoknak.

A kerékpárokat a Rákóczi Szövetség fiataljai segítségével juttatják el Beregsurányból a beregszászi római katolikus plébániára. Innen a Karitász szállítja tovább Rahóra és Nagybocskóra.

A kerékpárokat a Katolikus Karitász németországi jószolgálati nagykövete, Klaus Höhn gyűjtötte a kárpátaljai gyermekeknek. A Karitász tavaly két alkalommal, összesen mintegy 100 biciklivel segítette a gyertyánligeti és viski diákokat.

Az indulás előtt Écsy Gábor, a Karitász országos igazgatója, Klaus Höhn németországi jószolgálati nagykövete és Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség elnöke ad tájékoztatást az akcióról.

Teljes meghívó letöltése: 190605karitasz_kerekparok_karpataljara.pdf (84 kB)

Kép forrása: goodfon.com