Iskolakezdési támogatás rászoruló gyermekeknek

2013. 10. 07. | frissítve 2013. 10. 07.

Október 7-én, hétfőn 9.30-kor Erzsébet-utalványok átadására kerül sor az Arany János Általános Iskolában Székesfehérváron. Az iskolakezdési támogatást Spányi Antal megyés püspök a Magyar Katolikus Karitász elnöke és Nagy Lajosné az egyházmegyei karitász igazgatója adja át a gyerekeknek, illetve szüleiknek.

Eddig több mint 150 rászoruló gyermek kapott az egyházmegye több településén 5000 forint értékű Erzsébet-utalványt az Alba Caritas Hungarica Egyházmegyei Karitász szervezettől. Az Erzsébet-utalványokat csak meghatározott célokra lehet elkölteni, hogy a hátrányos helyzetű gyermekek beiskolázását szolgálja az összeg, többek között élelmiszerre, tanszerre, könyvre és ruházati termékekre lehet beváltani.