Hitünk és életünk

2013. 01. 27. | 2013. 01. 25.

Vallási magazinunk jelenlegi adásában városunk januári hitéleti eseményeit mutatjuk be. Ellátogatunk a Don-kanyar emlékkápolnához, ahol a II. világháború hősi halottaira emlékeztek a Mészeg-hegyi kápolnánál!

A székesfehérváriak közül sokan emlékezhetnek Shvoy Lajos székesfehérvári püspökre, becsületes, elvhű, állhatatos egyéniségére, közvetlenségére. Halála évfordulóján püspöki szentmisében emlékezett róla Spányi Antal megyés püspök.

Közérthető, ugyanakkor tudományos igényességű előadásokra várja minden hónapban az érdeklődőket a Szent István Művelődési Ház, Szabadegyetemi sorozata keretében.

Székesfehérváron is tartottak közös imádságot a Krisztus-hívők egységéért a különböző keresztény felekezetek. A város lelkipásztorai egy héten át mindig más felezet templomában, imaházában gyűltek össze közös istentiszteletre. A mintegy 100 éves múltra visszatekintő Ökumenikus imahetet a világon mindenütt egyidőben tartják.

Köszönjük, hogy velünk tartottak! Önök a Hitünk és Életünk műsorát látták! Viszontlátásra!

A Hitünk és Életünk műsora adására 2013. január 25-én kerül sor, az ismétlést pedig január 26-án szombaton és 27-én vasárnap láthatják a Fehérvár Televízió adásában.

BPK