Hálaadás a papszentelés kegyelméért - beszámoló

2019. 06. 19. | | 2019. 06. 21.

Hálaadás a papszentelés kegyelméért

2019. június 19. - Hálaadó szentmisét tartott- Spányi Antal megyés püspök a székesfehérvári Szent Imre templomban kaposvári és esztergom-budapesti egyházmegyés szemináriumi évfolyamtársaival, pappá szentelésük 43. évfordulóján.

Az 1976-ban együtt szentelt kilenc szeminaristából már csak hatan ünnepelhettek együtt. Ketten célba értek – ahogy a főpásztor elmondta,-  egy paptársuk pedig betegsége miatt nem tudott részt venni az ünnepi eseményen. Spányi Antal püspök hálát és köszönetet mondott Istennek, hogy meghívta és megtartotta őket papi hivatásukban. Beszédében hangsúlyozta a pap engedelmesen, tisztaságban, egyszerűségben él, az egyházi fegyelem megtartásában odaadja életét másokért a természetfölötti szeretet jeleként. Ez a szeretet feltétlenül szükséges ahhoz, hogy az embereket a kegyelem életére vezesse.

Az ünnepélyes hálaadó szentmisét végén a megyés püspök azt kérte Istentől, hogy ugyanazzal a lelkesedéssel folytathassák az evangélium melletti tanúságtételt, amely hivatásuk kezdetekor ébredt bennük, és hogy valóságosan eggyé válhassanak Krisztussal, akinek áldozatát a Szent Színek alatt, naponta bemutatják a templomban.

Kép forrása: facebook/szfvaregyhazmegye
Videó: Somogyi Tamás és Berta Kata