Folytassuk az imát az üldözött keresztényekért

2013. 02. 01. | | 2013. 02. 01.

kép a készült kisfilmből

A közelmúltban bezárult 2013-as ökumenikus imahét gondolatmenetét azok az indiai keresztények állították össze, akik naponta küzdelmet folytatnak a túlélésükért és emberi méltóságukért.  A hit vállalására, a keresztény szolidaritásra, és a minden körülmények között megélt krisztusi örömre szólították fel a világ keresztényeit. Imára kérték a hívőket azért, hogy a „kasztrendszer” építette falak ledőljenek, de ne csak egy társadalmon belül, hanem a keresztény felekezetek között is.

Spányi Antal megyés püspök a keresztények egységéért tartott hét zárása után arra kérte a híveket, hogy ne csak az ökumenikus imahét kiemelt programján gondoljunk azokra, akik hitük miatt üldözést szenvednek. Van olyan út, amelyen mindenkinek lehetősége van segítésre, aki nem szeretne pl. a keresztények szabadságáért küzdő ökumenikus szervezethez levelet írni vagy nincs nyelvtudása, nem tud internetet kezelni. Imádkozzuk az üldözött keresztényekért, akár azt az imádságot, amelyet a Székesfehérvári Egyházmegyében indítottunk el 2007-ben, és amelyet több nyelvre lefordítva, sokan imádkoznak – hangsúlyozta a főpásztor.

Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy mostanra a világon mintegy százmillió keresztény szenved üldözést vallása miatt, az ellenük irányuló támadások pedig immáron tragikus méreteket öltenek. Naponta átlagosan 270 keresztény szenved vértanúságot. Megdöbbentő tény, hogy az elmúlt években a vallási hovatartozása miatt meggyilkolt emberek 70%-a keresztény volt. A keresztényellenes megnyilvánulások főként Afrikában, Ázsiában, Indiában és az arab országokban jellemzőek, ahol a keresztények kisebbségben élnek. A modernkori keresztényüldözés azonban minden földrészen létezik, különböző formában és eltérő eszközökkel.

BPK
Videó: Somogyi Tamás és BPK