Felgyúltak a karácsonyi fények Székesfehérvár belvárosában - beszámoló

2019. 12. 01. | | 2019. 12. 03.

Felgyúltak a karácsonyi fények Székesfehérvár belvárosában

2019.12.01. - Felgyúltak a város karácsonyi fényei és több száz kisiskolás köszöntötte énekkel a várva várt ünnepet. A város adventi fényeit Fehérvár polgármestere és a megyéspüspök a Jótékonysági Futás legfiatalabb győzteseivel, Lédeczi Lottival és Szekfű Viktorral kapcsolták fel. a lelki történések fontosságát, az egymásra való odafigyelés, a békesség jelentőségét.

A 450 fehérvári kisiskolásból álló Kisangyalok kara, az egyedülálló alkalmi kórus a Pásztorok, pásztorok örvendezve című egyházi népének mellett hagyományos karácsonyi dallamokkal örvendeztette meg a város lakóit, vezényelt Polgár Zoltánné.

A hit gyertyáját dr. Cser-Palkovics András polgármester és Spányi Antal megyéspüspök együtt gyújtották meg az Adventi színpad koszorúján – köszöntőikben kifejezve a lelki történések fontosságát, az egymásra való odafigyelés, a békesség jelentőségét.

A lázasan várt időszak zsibongásában mindennél fontosabb az, ami a szívünkben, életünk csöndjében történik: „Feladatunk, hogy tudjunk az életünkben rendet teremteni, tudjunk egy kis csöndet teremteni, és fölszítani szívünkben a szeretetet; tudjunk mindig szeretettel gondolni egymásra. És talán az is, hogy tudjunk ilyenkor gondolni arra az Istenre, aki közénk vágyakozik, aki közöttünk akar lenni. Aki nem barlangistállóban akar megszületni, hanem a mi szívünkben kér otthont.” – fogalmazta meg ünnepi gondolatai között Spányi Antal megyéspüspök.

Dr. Cser-Palkovics András polgármester a karácsonyra készülő kisgyermekek lelkesedéséről, odaadásáról szólt, végignézve a Városháza előtt felsorakozó iskolásokon, akik között az ő kislánya is ott énekelt. „Ezek a gyermekek, ezek a fiatalok tanítanak, nevelnek bennünket, felnőtteket: talán egy kicsit elfelejtettük, hogy nem a rohanásé kellene, hogy legyen a főszerep, hanem pont azé, amit ők adnak nekünk – szeretet, egymás megbecsülése, odafigyelés és a várakozás izgalma.” A polgármester arra biztatta a fehérváriakat, hogy szánjanak egymásra időt, sétáljanak a Belvárosban, tegyék maguknak és egymás számára is ünnepivé az adventet.

Forrás: szekesfehervar.hu
Fényképeket készítette Kiss Erika