Elsőáldozók egyházmegyei találkozója

2019. 11. 23. | 2019. 10. 31.

2019. november 23. - A NEK előkészületének keretében szeretettel várjuk azokat az elsőáldozókat és kísérőiket (plébánosok, hitoktatók, szülők), akik 2020. szeptember 13-án lesznek elsőáldozók Budapesten, a kongresszus nyitó szentmiséjén.

A találkozó 2019. november 23-án, szombaton szentmisével kezdődik 10 órakor a Prohászka emléktemplomban. A szentmise után csoportokba rendeződve gyalog vonulunk a Belvárosba.

Az elsőáldozóknak az ebéd után előadást tartunk a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban (lányok), ill. a Ciszterci Szent István Gimnáziumban (fiúk). A kísérőket a Szent Imre templomba várjuk, ahol előadást és információkat adunk a kongresszusról.

A találkozó záróeseménye, a közös szentségimádás 13 óra 30-kor kezdődik a Szent Imre templomban. A találkozó 14 órakor zárul.

Vonatkozó NEK weboldal: elsőáldozók a NEK-en

Kép forrása: NEK hivatalos honlap