Egyházmegyei Zarándoklat Bodajkra

2014. 09. 14. | | frissítve 2014. 09. 01.

Szeptember 13-14-én kerül megrendezésre a hagyományos bodajki búcsú, a püspöki szentmisére vasárnap 10 óra 30-kor kerül sor. Ezen a zarándoklaton - hazánk kiemelt kegyhelyére, ahova a hagyomány szerint István király is járt imádkozni fiával, Imre herceggel - a megyés főpásztor kiemelten hívja azokat a gyerekeket szüleikkel és hitoktatóikkal együtt, akik az idén voltak elsőáldozók. Adjunk hálát közösen a Segítő Szűzanyának, hogy elvezett minket Szent Fiához, Krisztushoz.

áldoztatás a zarándokudvaron

Plakát letöltése:  1409bodajk_plakat.pdf (735 kB)

Részletes program:
A program szombaton délután 17-kor kezdődik, majd 17 óra 30-kor keresztúttal folytatódik a Kálvárián. 19 órakor szentmise következik körmenettel és szentségimádással, majd virrasztás lesz hajnalig. Vasárnap, 15-én, 10 óra 30-kor mutatunk be koncelebrált ünnepi szentmisét. Az ünnepi szentmisét délután 15-kor keresztút, majd 17 órai kezdettel a záró szentmise követi.