Az utolsó hegycsúcs - film

2013. 01. 29. | 2013. 01. 28.

Pablo Dominguez - film

Január 29. (kedd) 18 óra

Az utolsó hegycsúcs
színes, feliratos, spanyol dokumentumfilm, 80 perc, 2010

Rendező: Juan Manual Cotelo
Szereplő: Pablo Domínguez

Az utolsó hegycsúcs (La última cima) című film egy spanyol katolikus pap, Pablo Domínguez életét mutatja be, aki 2009-ben hegymászóbalesetben halt meg. A filmben megszólalnak családtagjai, barátai, tanárai, tanítványai, akik Pablóval kapcsolatos személyes élményeiket mesélik el, és megtudhatjuk róla, hogy olyan humoros, élettel teli személyiség volt, aki megtalálta a hangot gyerekekkel, fiatalokkal, idősebbekkel, hívőkkel és ateistákkal egyaránt.

A film rövid interjúk formájában felvillantja az utca emberének véleményét is olyan ma divatos előítéletekkel teli témákkal kapcsolatban, mint például a papság, egyház, cölibátus, gazdagság és az imádság. Az alkotás nem ragad le Pablo személyénél, hanem a szereplők és az ő megnyilatkozásait bemutatva egyfajta képet kapunk arról is, hogy mi a boldogság, lehet-e boldog, aki szenved, van-e teljes élet, mi a halál... És mindezt megragadó képekkel, zenével, spanyolos lendülettel tárják elénk az alkotók.

Elismerések:
Legjobb dokumentumfilm ("Filmírók köre" - Spanyolország, Nemzetközi Katolikus Filmfesztivál, Vatikán)
Legnagyobb társadalmi hatást kiváltó dokumentumfilm (Nemzetközi Filmfesztivál, Spanyolország)

A rendezvényen részt vesz Spányi Antal püspök.

Belépő 600 forint!

Forrás: Szent István Művelődési Ház honlap