Az első Gyerekhíradó a Múzeumból - beszámoló

2013. 09. 20. | | 2013. 09. 22.

Szeptember 20-án reggel az István, a szent király című kiállításra érkező mit sem sejtő diákok egy televízió szerkesztőségben találták magukat, ahol komoly feladat várt rájuk: híradót kellett készíteniük Szent Istvánról. A híradós stábokat alakító diákok a kiállítás gazdag anyagát feldolgozó feladatokat kaptak, amelyek alapján adástervet készítettek. A Szent István életét és tiszteletét bemutató, értelmező adásterveket a foglalkozás vezetői javították, majd jóváhagyták. Ezt követően a diákok iPadek segítségével híradós bejátszásokat készítettek. Végezetül a stábok az elkészült hírblokkokat levetítették egymásnak. A néhány perces, érdekes és humoros Szent Istvánról szóló filmeket tapssal jutalmazták. Az eszközök beszerzésében Spányi Antal megyés püspök és a támogató székesfehérvári EnITLab Kft. tulajdonosa, Cseri András ügyvezető segített.

A múzeum munkatársai szeretettel várják a foglalkozásra jelentkező diákokat 5. osztályos kortól. Jelentkezés 2013. december 11-ig a www.szentistvankiallitas.hu/jelentkezes címen lehetséges.

Szöveg és fotó: Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum