A vértessomlói Sarlós Boldogasszony templom búcsúja - gyermekeket váró, hordozó családok megáldása

2019. 07. 07. | 2018. 12. 06.

2019. július 7-én, vasárnap 10 órakor, a vértessomlói Sarlós Boldogasszony templom búcsújára hívják azokat a családokat, akik gyermekáldásra várnak, vagy gyermek születésére készülnek. Spányi Antal megyés püspök szentmise keretében imádkozik és áldja meg őket, a Gyermeket hordozó Szűz Mária közbenjárását kérve.

A szentmise előtt a hagyomány szerint a falu kápolnájától templomi és történelmi zászlókkal érkeznek a környékbeli zarándokok Vértessomlóra, a falu közepétől népviseletbe öltözötten, körmenetben vonulnak a kegytemplomhoz. A zarándoklaton közös imádságba foglalják mindazokat, akik gyermekeket szeretnének.

A gyermekét tápláló Szűzanya kegyképét őrző vértessomlói templomban idén 13 db hálaszívet helyeznek el, az elmúlt esztendőben gyermekáldásban részesült családok. Az első alkalommal 12 db, tavaly, a második alkalommal 8 db készült. Így összesen 33 db hálaszív tesz tanúságot a kegyhely kegyelmi erejéről.

A megyéspüspök kéri a híveket, vegyenek részt minél többen a búcsún, hogy együtt imádkozhassanak erre a szándékra.

Korábbi évek beszámolói: